Prečo windsurfing?

Prečo windsurfing?

Windsurfing – prečo?

No asi hlavne preto, že sa jedná o pravdepodobne najkrajší šport vôbec. Tomuto tvrdeniu ľahšie uveria tí, čo to už aspoň vyskúšali. Kto zatiaľ túto prípežitosť nemal, je samozrejme vítaný si windsurfing s nami skúsiť. A sám sa presvedčiť.

O čom to vlastne je?

Spája v sebe dynamiku, silu, adrenalínové zážitky, prírodu a jej sily. Ale hlavne poskytuje ten neopakovateľný pocit, ktorý sa dostavuje rovnako pri prvej jazde v sklze, ako neskôr pri zvládnutých obratoch, skokoch, vyšších rýchlostiach, až po akrobatické výkony.. jednoducho treba to vyskúšať. To, čo mnohí obdivujú na krásnych fotkách či plagátoch, tak to môžete zažiť "live".

Je to tá najlepšia návyková „droga“, ktorá sa nám však odpláca nezabudnuteľnými zážitkami, pumpujúcimi adrenalín do žíl, zlepšenou kondíciou, zdravším životným štýlom, výnimočnými priateľstvami, založenými na spoločnom prežívaní najkrajších momentov, pobytom v prírode a spätosťou s ňou, pocitom slobody a veľa-veľa ďalších dobrých vecí, ktoré sa inde získať nedajú alebo sa dosahujú podstatne ťažšie.

A je (takmer) jedno, či vám za chrbtom hučí trojmetrová vlna, alebo sa vozíte po jazere v ľahkej bríze.

Prečo windsurfing?
 

Je pre každého?

Áno! Windsurfing prináša výnimočnú radosť na všetkých výkonnostných úrovniach, nie len úzkej talentovanej a atleticky zdatnej špičke, ale rovnako aj začiatočníkom a mierne pokročilým. Vďaka dnešnému vybaveniu sa už nejedná v jeho rekreačnej podobe o mimoriadne náročnú disciplínu, dnes sa za relatívne krátky čas dokáže do „zóny fun“ dostať prakticky skoro každý, kto disponuje dostatočnou dávkou odhodlania. Samozrejme má aj svoje extrémne podoby, určené vrcholovým športovcom, všestranne pripraveným. No a mnoho úrovní medzi, kde každý si môže nájsť tú svoju a nachádzať svoju radosť z jazdy.

Je to šport, kde sa štatisticky vyskytuje len veľmi málo zranení. Pri pohybe na vode je veľkou výhodou, že ani pri páde aj vo vyššej rýchlosti či pri akrobatických prvkoch, alebo len pri obyčajnom blbnutí, pády nebolia, čo nám dáva pocit slobody a možnosť stále posúvať svoje hranice.

Je to spoločenské?

Pretŕčať sa vo večerných šatách a šperkoch, komentovať iných, že majú zle zladené doplnky alebo čudný účes, to treba ísť inam. Ale pokiaľ hľadáte komunitu, kde je úplne prirodzené osloviť cudzieho človeka spôsobom „..ahoj, akú máš plachtu, bol si už vonku, ako fúka..“ a pod., ako keby ste boli starými priateľmi, kde spoločne na vode prežívame krásne zážitky, potom ich spoločne vyhodnocujeme, navzájom sa posúvame stále ďalej (keď to on skočil, idem do toho aj ja..), radíme si navzájom, kde úsmevy a priateľstvá sú úprimné, tak to je ono.

 

Aké to má zádrhely?

Určite windsurfing nepatrí medzi najlacnejšie športy. Kto však nepotrebuje mať v obývačke opretý posledný model surfu, môže ho zvládnuť v prijateľnej rovine nákladov. Žiaľ vo fontáne na námestí sa surfovať nedá, takže treba cestovať k vode a za slnkom a vetrom. Ak však aj tak trávievate víkendy a dovolenky pri vode, windsurfing je skvelým obohatením. A ľudia, čo sa pri mori nudievali a jedinú starosť mali, či majú viac opálený chrbát alebo brucho, nachádzajú úplne nový rozmer dovolenky, kde rovnako deti aj dospelí majú výborný program a zábavu, spojenú s novými priateľstvami a ďalšími príjemnými a v dnešnom svete vzácnymi momentami.

Záver?

Poďte spolu spolu s nami zažiť to, čo väčšina len obdivuje pri pozeraní TV alebo obzerá na plagátoch.