LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

Poznáte to. Začiatok školského roka a krúžkové šialenstvo. Krúžky od výmyslu sveta. Jednou z vašich priorít je pohyb. No kde nájsť niečo všestranné, hravé a atraktívne? Kde tréneri na deti netlačia, ale ich inšpirujú? Kde ide o čistú radosť z pohybu najlepšie na čerstvom vzduchu a nie len o zbieranie medajlí? Hľadala som a našla. Lyžiarsky klub Boardacademy. Deti rozvíjajú všestranne, počas celého roka v dobrej partii, nie len na svahu ale aj v telocvični, vonku, či v bazéne.Vedú deti od prvých krokov na lyžiach, postupne zvyšujú úroveň, ponúkajú nové výzvy. 

A bonus navyše. Ja ako rodič nemusím na dieťa čakať na chodbe, ale sa môžem tiež zapojiť a trénovať. 

O tom ako klub funguje som sa porozprávala s hlavným trénerom Martinom Pachom. 

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

 

Maťo, ako funguje lyžiarsky klube, keď nie je sneh? Ako Váš klub funguje? 

Lyžiarsky klub je pre deti od 4 rokov a okrem lyžovania ponúka mnoho ďalších možností v závislosti od veku a chuti detí a ich rodičov. Rodičov tiež zapájame do väčšiny našich aktivít ak o ne majú záujem. Leto sa síce končí, no nám začína suchá pohybová príprava v telocvični. Tento suchý názov v sebe skrýva aktivity pre deti, ktoré suché nie sú ani zďaleka - trampolíny, balansovacie dosky, gymnastika, parkour,  loptové hry, hráme sa s loptami a učíme deti všetko, čo ich baví a čo patrí k základnej motorickej výbave človeka. Raz v týždni máme bazén, kde v rôznych vekových skupinách učíme deti plávať, alebo zdokonaľujeme ich techniku. Okrem telocvične  bicyklujeme, korčuľujeme, jazdíme na paddleboarde, kanoe a kajakoch, učíme sa windsurfing, snowboarding, kiting, wakeboarding - všetko je dobrovoľné podľa vlastného výberu. Hoci je v našom klube veľa detí a rodičov, snažíme sa ku každému pristupovať individuálne a každému nastavujeme reálnu laťku, ktorú vie dieťa dosiahnuť. A sneh nie je až tak ďaleko. Už v novembri máme prvý výjazd na sneh. 

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA
LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

 

Môžu klub Board Academy navštevovať aj deti ktoré už vedia lyžovať? Viete posunúť aj ich? 

Lyžovanie nie je o tom, že buď vieš, alebo nevieš. Ak vieš, stále môžeš vedieť lepšie. Venujeme sa aj dosť slušným lyžiarom, ktorých učíme náročnejšie techniky a chodíme s nimi do ťažších terénov. V rámci zábavy chodíme aj do snežných parkov, jazdíme slalom, hlboký sneh, bubny… Tiež učíme záujemcov aj snowboardovať - v Board Academy máme aj snowboardový klub.

U nás sa učí každý a navyše žije s partiou kamarátov, ktorí často ostávajú na celý život. 

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

 

Ako to teda u vás funguje a kto sú Vaši tréneri?

V našom klube ponúkame deťom aj dospelým rôzne aktivity s tým, že sa môžu viac venovať jednej vybranej. V lyžiarskom klube sa venujeme hlavne lyžovaniu. Vedieme deti pri prvých krokoch na lyžiach a venujeme sa im aj ďalej pri zdokonaľovaní a učení náročnejších techník a jazde v ťažšom teréne. Ďalším zimným športom, ku ktoréme našich členov v prípade záujmu vedieme je snowboarding. Na sneh chodíme buď na viac dní - predĺžené víkendy, prázdniny - alebo na jeden deň. Vyhľadávame kvalitné, ale cenovo prijateľné strediská v Rakúsku vo vzdialenosti cca 250-300 km od Bratislavy. Všetky naše aktivity sú určené pre deti a v prípade záujmu aj pre rodičov. Často vytvárame pre rodičov samostatnú skupinu s vlastným trénerom, ktorý ich učí snowboarding, alebo zdokonaľuje v lyžovaní. Podobne v telocvični, alebo na bazéne majú možnosť si zacvičiť v dospeláckej skupine s trénerom. 

Všetci inštruktori sme športoví pedagógovia - učitelia, alebo tréneri z FTVŠ UK. Sme výborní športovci - u nás nájdete majstra Slovenska v paddleboardingu, špičkových lyžiarov, snowboardistov, windsurfistov a kitistov. Tvoríme kompaktný tím, ktorého členovia sa dopĺňajú. Milujeme šport.

 

Prihlásiť sa

 

Spoznajte našich trénerov:

Lucka 

Študentka fyzioterapie, ktorá má slabosť pre všetky outdoorové športy. Učí lyžovanie, windsurfing, paddleboarding, plávanie. Lucka rada pracuje s deťmi, ale rovnako zodpovedne vie naučiť aj dospelých. Veľmi trpezlivá a empatická.

Oľga

Práve ukončuje svoje štúdium na FTVŠ. Výborná a veľmi obľúbená inštruktorka lyžovania. Tiež sa venuje kitingu, windsurfingu, paddleboardingu, plávaniu, v zime snowboardingu. Mimo sezóny pracuje ako fitness trénerka. Stretnúť ju môžete na klubových akciách, večne usmiatu a pozitívne naladenú. Empatická a spoľahlivá.

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

Lucka a Oľga

 

Mário

 Mário je náš inštruktor lyžovania a snowboardingu, v lete kitingu, windsurfingu, paddleboardingu. Tiež miluje hory a lezenie po nich. Excelentný atlét, vzor nielen pre juniorov. Na tréningoch udivuje tými najnáročnejšími trikmi. Svoju gymnastickú zručnosť vie nielen predviesť, ale aj metodicky perfektne odovzdávať ďalej. Študent FTVŠ, s príjemným skromným vystupovaním. Mimo hôr a vody ho môžete stretnúť u nás na tréningoch v telocvični, na vode aj na snehu či v obchode Corner.

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

Mário

 

Prihlásiť sa

 

LYŽOVANIE - ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA

 

Za rozhovor ďakuje Lucia Kralovičová