Ľadovec Molltaller 2017

Po nádhernom lete na kurzoch windsurfingu a kitingu na Pelješaci sme začiatok zimnej sezóny odpálili už koncom novembra na známom korutánskom ľadovci Molltaller. Prepoveď sa každý deň menila, ale tá posledná sľubovala výborné počasie. Partia 30 po lete nedočkavých lyžiarov a snowboardistov sa vo štvrtok večer ubytovala v mestečku Flattach.

 

Ľadovec Molltaller 2017

 

Ráno nás čakalo nádherné počasie a najdlhšia podzemná lanovka na svete, ktorá takmer 5 km vzdialenosť s prevýšením takmer 1000 m prejde za 8 minút. Hore sme nastúpili na ďalšiu tentokrát už kabínkovú lanovku, ktorá nás vyviezla do výšky 2800 nad morom. Pred nami sa objavilo 50 km výborne zasnežených zjazdoviek a minimum ľudí. Po rozjazdení sme sa venovali zdokonaľovaniu techniky s deťmi aj dospelými na lyžiach aj snowboarde. Na dlhej a plytkej strednej časti zjazdovky č. 9 sme trénovali karving a iné lyžiarske a snowboardové techniky. Učeniu lyžovania a snowboaridngu sa venovali profíci z FTVŠ. 

 

Ľadovec Molltaller 2017

 

Okrem výborného počasia a snehu nás podporoval aj nový výstroj od Fischer, ktorý sme si požičali z testovacieho centra Fischer v obchode Cornerboardshop v Bratislave. Skutočne odporúčam sa zviesť na týchto skvostoch. 

Keďže to bol prvý deň jazdenia po 8 mesiacoch, dosť sme to cítili. Nevadí, večer sme to spláchli najprv v sprche a potom vo vedľajšom vchode kvasinkovým pivom s príjemnou obsluhou v českom jazyku. 

 

Ľadovec Molltaller 2017

 

Výdatný spánok bol prirodzeným výsledkom celodenného snaženia. Ďalší deň doobeda pokračovalo veľmi príjemné počasie s peknými výhľadmi /z ľadovca je vidieť aj na Grossglockner - najvyšší štít rakúskych Álp/. Kopec najazdených km na zjazdovkách s rôznym sklonom a orientáciou. Proste všetko, čo si môžete na lyžovačke želať. Cez obed sme oddychovali v príjemnom prostredí Panorama Restaurant, ktorú vraj postavili za 6 mesiacov. Vzhľadom k veľkosti a kvalite objektu je to až neuveriteľné. Poobede sa začalo zaťahovať a postupne sa nádherne rozsnežilo. 

Večeru sme si užili v tzv. koniarni - rodinnom podniku cca 18 km od Flattachu, kde máte za paušálny poplatok k dispozícii neobmedzené množstvo domácich údenín, pekárskych výrobkov, zeleniny a iných doma dopestovaných či dochovaných pochúťok. 

 

Ľadovec Molltaller 2017

 

Po dvoch dňoch sme si už celkom slušne cítili každý sval. A to pritom máme v Board Academy dva krát týždenne tréning v telocvični. No proste začiatok sezóny je náročný...

 

Ľadovec Molltaller 2017

 

Posledný deň sme sa zobudili do ufúkaného rána a napriek predpovedi bol vietor natoľko silný, že vleky ostali stáť a my sme zrazu mali celý deň pred sebou bez plánovaného programu. Po krátko zaváhaní sme si naordinovali zdravotnú prechádzku okolo rieky Moll, ktorá je mimochodom výbornou riekou pre vodákov od kanoistov, cez raftérov až po paddleboardistov. Musíme sa sem prísť pozrieť aj s našimi paddleboardistami z Kaloveskej zátoky v Bratislave. Okrem vodákov sa z rieky Moll tešia aj rybári. Majiteľ krčmy s kvasinkovým pivom a českou obsluhou je aj vášnivý rybár a držiteľ svetového rekordu pstruha potočného chyteného na umelú mušku práve z tejto rieky /mimochodom ho má preparovaného priamo v podniku a to zviera má neuveriteľných 16,5 kg/. Po príjemnej prechádzke sme sa odviezli zasneženou diaľnicou do Bratislavy a po troch dňoch nám v hlave ostali len krásne spomienky a obrazy. Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie na snehu. V decembri to bude Riesneralm, po novom roku Mariazell, začiatkom februára Lackenhof a cez jarné prázdniny Salzstiegl