Indoor tréningy

INDOOR TRÉNINGY sú zamerané na základnú gymnastiku a ďalšie rozvíjajúce pohybové aktivity.

Konajú sa v telocvični na FEI na Ilkovičovej ulici v Bratislave (Mlynská dolina). Trénujeme v 3 samostatných skupinách, vždy so samostatným programom a každá skupina má vždy svojho trénera. Samostatný tréner je aj pre trampolínu.

 

Rodičia majú svoj vlastný tréning s dospelou skupinou, v tom istom čase ako deti!! Môžu aktívne využiť čas počas tréningu juniorov!!

Indoor tréningy

Vstup do telocvične je zo zadnej časti Fakulty elektrotechniky a informatiky (smerom od novopostavenej Fakulty IT). Tu sa dá aj vcelku prijateľne parkovať.

V dolnej časti sú šatne, sprchy, WC. Samotná telocvičňa sa nachádza na poschodí.

Skupiny:

Deti vo veku 4-6/7r.
Deti vo veku 7/8-12r.
Juniori a dospelí

Rozvrh na sezónu (september - jún):

Pondelok: 16,30 – 18:00
Streda: 17:00 – 18:30

Okrem štandardného vybavenia telocvične používamei aj špecializované náradie - balansovacie dosky rôznych typov, TRX, aquahit, spring-free trampulínu a ďalšie.

Tu zopár fotiek z reálnej akcie v telocvični.

Indoor tréningy

Ak máte manželku/manžela/priateľku/priateľa, poprípade deti, priveďte ich so sebou. V telocvični cvičia 2 dve skupiny detí (rozdelené podľa veku) so svojimi trénermi a im primerane nastaveným detským programom – gymnastika, trampolína.

Našim cieľom je, aby si členovia pohyb obľúbili a ten sa stal pravidelnou súčasťou spôsobu života. A to v zmysle pestovania zdravia, rozvoja zdatnosti, rekreácie a regenerácie. Jednoducho ako zmysluplnú aktivitu, fyzicky aj psychicky uspokojujúcu. U nás nie je na prvom mieste súťaženie a reprezentácia, ale aktivita a zapojenie všetkých! V mnohých športových kluboch je miera úspešnosti spojená so súperením s inými. Najmä u detí je (podľa rôznych autorov a výskumov) rozdiel individuálnych somatických predpokladov v jednom ročníku až 5 rokov. Preto porovnávanie považujeme za zavádzajúce a pre väčšinu demotivujúce.

Odlišujeme sa aj v tom, že sa orientujeme na zábavu z pohybu a pohybových zážitkov, na vytvorenie a naplnenie túžby niečo nové sa naučiť a dozvedieť, posilniť sa a zlepšiť sa. A týmto spôsobom byť úspešný. Namiesto porovnávania podporujeme myšlienku individuálneho rozvoja. Súťaživosť v primeranej miere a s ohľadom na vyššie uvedené samozrejme tiež využívame ako jeden z motivačných faktorov, ale len ako cestu.

U dospelých sú dôvody rozdielnej zdatnosti iné, ale keďže sa nejedná o vrcholových športovcov, tak súperenie a porovnávanie rovnako nevyužívame ako (de-)motivujúci prvok. U nás majú rovnaký priestor maminky, ktoré si chodievajú s nami 2x týždenne zacvičiť a ktoré si veľmi vážime za ich odhodlanie a nasadenie, ako aj "chlapčenské srdcia" pánov v najlepších rokoch, ktorí si aj vo veku 40+ plnia športové sny napr. o salte.

Indoor tréningy
Indoor tréningy

Tu krátke video natočené na náhodne vybranom (nie naaranžovanom) tréningu.