Galéria

Dunaj Čilistov 31_03_2012

Vďaka skvelému fotografovi Mirovi Šimekovi, tiež surfujúcemu s nami, môžeme s vďakou uverejniť zopár fotiek zo surfovačky 31.03.2012 z Čilistova.

Predpoveď na tento deň bola veľmi priaznivá, sľubovala silný západný vietor až do 8 Bft a na túto ročnú dobu prijateľné teploty vody (10C) a vzduchu (14C)., zvažovali sme Podersdorf a Čilistov, nakoniec sme sa v sobotu ráno rozhodli pre Čilistov na Dunaji, kde práve pri západnom smere vetra sme očakávali rovnomerný vietor a trochu menej choppy vodu než na Neusiedler See, čo sa nakoniec aj k našej radosti potvrdilo. Argumentom bolo aj to, že voda v Neusiedler See sa po predchádzajúcich veterných dňoch ochladila tiež na 10C a pri predpokladanej sile vetra je tam chop dosť ostrý.

Hneď po príchode okolo 11,30 sme nastrojili najmenšie plachty 3,7-4,5 m2, pojazdili sme asi do 16,00, vietor držal silu okolo 7 Bft. väčšinu času, niekedy snáď okolo 14,00 mal menší výpadok - zoslabol na asi 5-6 Bft., to sme na asi 1/2 hodinu vytiahli o číslo väčšie plachty, ale po pár krátkych chvíľach sme ich už znova menili za najmenšie čo sme mali.

Na vode bolo v priebehu dňa okolo 10 surfistov a na opačnej strane spotu tranzitovalo asi 4-5 nákladných lodí, inak len voda, vietor a občas trochu slnka. Krásny jarný surfový deň.