ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

Poznáte to. Začiatok školského roka a krúžkové šialenstvo. Krúžky od výmyslu sveta. Jednou z vašich priorít je pohyb. No kde nájsť niečo všestranné, hravé a atraktívne? Kde tréneri na deti netlačia, ale ich inšpirujú? Kde ide o čistú radosť z pohybu najlepšie na čerstvom vzduchu a nie len o zbieranie medajlí? Hľadala som a našla. Lyžiarsky klub Boardacademy. Deti rozvíjajú všestranne, počas celého roka v dobrej partii, nie len na svahu ale aj v telocvični, vonku, či v bazéne.Vedú deti od prvých krokov na lyžiach, postupne zvyšujú úroveň, ponúkajú nové výzvy. 

A bonus navyše. Ja ako rodič nemusím na dieťa čakať na chodbe, ale sa môžem tiež zapojiť a trénovať. 

O tom ako klub funguje som sa porozprávala s hlavným trénerom Martinom Pachom. 

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

 

Maťo, čo sa robí v lyžiarskom klube, keď nie je sneh? Ako Váš klub funguje? 

Lyžiarsky klub je pre deti od 4 rokov a okrem lyžovania ponúka mnoho ďalších možností v závislosti od veku a chuti detí a ich rodičov. Rodičov tiež zapájame do väčšiny našich aktivít ak o ne majú záujem. Leto sa síce končí, no nám začína suchá pohybová príprava v telocvični. Tento suchý názov v sebe skrýva aktivity pre deti, ktoré suché nie sú ani zďaleka - trampolíny, balansovacie dosky, gymnastika, parkour,  loptové hry, hráme sa s loptami a učíme deti všetko, čo ich baví a čo patrí k základnej motorickej výbave človeka. Raz v týždni máme bazén, kde v rôznych vekových skupinách učíme deti plávať, alebo zdokonaľujeme ich techniku. Okrem telocvične  bicyklujeme, korčuľujeme, jazdíme na paddleboarde, kanoe a kajakoch, učíme sa windsurfing, snowboarding, kiting, wakeboarding - všetko je dobrovoľné podľa vlastného výberu. Hoci je v našom klube veľa detí a rodičov, snažíme sa ku každému pristupovať individuálne a každému nastavujeme reálnu laťku, ktorú vie dieťa dosiahnuť. A sneh nie je až tak ďaleko. Už v novembri máme prvý výjazd na sneh. 

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?
ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

 

Môžu do klubu chodiť aj deti ktoré už vedia lyžovať? Viete posunúť aj ich? 

Lyžovanie nie je o tom, že buď vieš, alebo nevieš. Ak vieš, stále môžeš vedieť lepšie. Venujeme sa aj dosť slušným lyžiarom, ktorých učíme náročnejšie techniky a chodíme s nimi do ťažších terénov. V rámci zábavy chodíme aj do snežných parkov, jazdíme slalom, hlboký sneh, bubny… Tiež učíme záujemcov aj snowboardovať - v Board Academy máme aj snowboardový klub.

U nás sa učí každý a navyše žije s partiou kamarátov, ktorí často ostávajú na celý život. 

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

 

Ako to teda u Vás funguje a kto sú Vaši tréneri?

V našom klube ponúkame deťom aj dospelým rôzne aktivity s tým, že sa môžu viac venovať jednej vybranej. V lyžiarskom klube sa venujeme hlavne lyžovaniu. Vedieme deti pri prvých krokoch na lyžiach a venujeme sa im aj ďalej pri zdokonaľovaní a učení náročnejších techník a jazde v ťažšom teréne. Ďalším zimným športom, ku ktoréme našich členov v prípade záujmu vedieme je snowboarding. Na sneh chodíme buď na viac dní - predĺžené víkendy, prázdniny - alebo na jeden deň. Vyhľadávame kvalitné, ale cenovo prijateľné strediská v Rakúsku vo vzdialenosti cca 250-300 km od Bratislavy. Všetky naše aktivity sú určené pre deti a v prípade záujmu aj pre rodičov. Často vytvárame pre rodičov samostatnú skupinu s vlastným trénerom, ktorý ich učí snowboarding, alebo zdokonaľuje v lyžovaní. Podobne v telocvični, alebo na bazéne majú možnosť si zacvičiť v dospeláckej skupine s trénerom. 

Všetci inštruktori sme športoví pedagógovia - učitelia, alebo tréneri z FTVŠ UK. Sme výborní športovci - u nás nájdete majstra Slovenska v paddleboardingu, špičkových lyžiarov, snowboardistov, windsurfistov a kitistov. Tvoríme kompaktný tím, ktorého členovia sa dopĺňajú. Milujeme šport.

 

Prihlásiť sa

 

Spoznajte našich trénerov:

Lucka 

Študentka fyzioterapie, ktorá má slabosť pre všetky outdoorové športy. Učí lyžovanie, windsurfing, paddleboarding, plávanie. Lucka rada pracuje s deťmi, ale rovnako zodpovedne vie naučiť aj dospelých. Veľmi trpezlivá a empatická.

Oľga

Práve ukončuje svoje štúdium na FTVŠ. Výborná a veľmi obľúbená inštruktorka lyžovania. Tiež sa venuje kitingu, windsurfingu, paddleboardingu, plávaniu, v zime snowboardingu. Mimo sezóny pracuje ako fitness trénerka. Stretnúť ju môžete na klubových akciách, večne usmiatu a pozitívne naladenú. Empatická a spoľahlivá.

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

Lucka a Oľga

 

Mário

 Mário je náš inštruktor lyžovania a snowboardingu, v lete kitingu, windsurfingu, paddleboardingu. Tiež miluje hory a lezenie po nich. Excelentný atlét, vzor nielen pre juniorov. Na tréningoch udivuje tými najnáročnejšími trikmi. Svoju gymnastickú zručnosť vie nielen predviesť, ale aj metodicky perfektne odovzdávať ďalej. Študent FTVŠ, s príjemným skromným vystupovaním. Mimo hôr a vody ho môžete stretnúť u nás na tréningoch v telocvični, na vode aj na snehu či v obchode Corner.

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

Mário

 

Prihlásiť sa

 

ATRAKTÍVNY ŠPORT PRE VAŠE DIEŤA?

 

Za rozhovor ďakuje Lucia Kralovičová